Warning: Undefined array key "src" in /home/u135054751/domains/newscharotar.com/public_html/wp-content/plugins/featured-image-from-url/includes/thumbnail.php on line 124
Vláda hází důchodce přes palubu, rozčílil se Havlíček


Warning: Undefined array key "src" in /home/u135054751/domains/newscharotar.com/public_html/wp-content/plugins/featured-image-from-url/includes/thumbnail.php on line 124
Vláda hází důchodce přes palubu, rozčílil se Havlíček thumbnail

„Pro nás je to nepřijatelné a uděláme všechno pro to, aby se to neschválilo. Budeme mluvit, budeme obstruovat,“ řekl v nedělní diskusi na CNN Prima News Havlíček. Jak dlouho by mohlo projednání bodu kvůli obstrukcím trvat však nedokázal odhadnout.

Hnutí podle něj má právní rozbory, že plánované snížení valorizace je protiústavní.„Nepřijatelné je to i z etického úhlu pohledu, necháte rozjet inflaci na extrémní výši, necháte mimořádně vydělat energetickým společnostem, vážně uvažujete, že snížíte daně loterijním společnostem a pak hodíte přes palubu důchodce,“ doplnil Havlíček, který zároveň podotknul, že vláda s tímto nápadem přišla schválně až po volbách.

Podvod, drzost. Opozice kritizuje změnu pravidel u valorizace důchodů

Domácí

„Nechtěli jste, aby se to vytáhlo před volbami, že ty důchodce odrbete. To je nesmírně nefér,“ míní.

Kupka: Jen nezodpovědné strašení a demagogie

Kritiku odmítl ministr dopravy Martin Kupka (ODS), který to označil za „nezodpovědnou opoziční politiku“ či „strašení a demagogii“.

„Vytvořili bychom vyšší schodek, museli bychom si více půjčit a padlo by to na další generace. Musíme to udělat, abychom inflaci zkrotili. V žádném případě neházíme důchodce přes palubu,“ hájil Kupka důvody ke změně valorizací důchodů.

Vysvětlovat důvody změny chce podle Kupky vláda také během avizovaného „pekla“ ve Sněmovně. „Budeme apelovat na to, aby v tomto směru byla opozice odpovědnější. Budeme vysvětlovat, záleží nám i na tom, abychom dokázali také seniorům vysvětlit kroky, které děláme, že zároveň řešíme problém rozevírání nůžek mezi seniory s nejnižšími a nejvyššími důchody,“ komentoval plány vlády v dolní komoře parlamentu.

Proti změně valorizací důchodů se nestaví jen ANO, ale také druhé opoziční hnutí SPD. I zástupci této partaje hodlají zdlouhavě vystupovat.

Babiš: Koalice zažije peklo

Domácí

Read MoreWe will be happy to hear your thoughts

   Leave a reply

   News Charotar Daily | Online Khabar | Online News | Daily News | Online News Magazine
   Logo
   %d bloggers like this: